Southwestern All-Conference Awards

Congratulations to the 2010-11 All-Conference Award Winnners

Winter 2010-11

1st Team

 Mariah Sunkett- Basketball

Jessica Kowalski- Bowling

Jonathon Reinheimer- Bowling

Malcolm Hill- Basketball

Skyler Procasky- Wrestling

Oshea Smith-Traylor- Wrestling

2nd Team

Breanna Fowler- Bowling

Kayleigh Marks- Bowling

Thomas Peters- Bowling

Brandon Schembra- Bowling

Sean Pettiford- Basketball

Reginald Edwards- Wrestling

3rd Team

Alexis Brown- Basketball

Stacy Hodge- Basketball

Courtney Brown- Bowling

Tim Goodwin- Basketball

Nikolas Weber- Wrestling

 

Fall 2010

 1st Team

Maria Effinger- Cross Country

Ian Remelius- Golf

Miranda Lidisky- Golf

Lauren Manville- Golf

Travis Hoguet- Soccer

Jared Coss- Soccer

Savannah  Martin- Tennis

Michelle Gass- Tennis

Lauren Bradley- Tennis

Rachel Moananu-Harris- Volleyball

Taylor Boyer- Volleyball

Matt Blaharczyk- Football

Billy Ferreri- Football

Trey Parker- Football

Darnell Stevenson- Football (1st Defense/2nd Offense) 2 certificates

2nd Team

Joe Cheathem- Cross Country

MacKenzie Otten- Cross Country

Alex Taylor- Soccer

Clayton Maschoff- Soccer

Alexandria Hormberg- Tennis

Rebecca McIsaac- Tennis

Allison Harres- Tennis

Kinsey Mordini- Volleyball

Kevin Gettis- Football (2nd team offense and 2nd team defense) 2 certificates

Darnell Stevenson- Football

Matt Yurescko- Football

Stephen Pruitt- Football

  3rd Team

Kamara Cox- Golf

Andrew Rains- Golf

Lexi Baysinger- Tennis

Haylee Artinger- Volleyball

Hilary Surmeier- Volleyball

Christian Herring- Football

Ryan Smith- Football

Brandon Hoguet- Football

De Dre Ramsey- Football

 

Spring  2009-10 All Conference Awards

3rd Team

Lucas Birk- Tennis

Katie Foytlin- Soccer

Same Pruett- Volleyball

Steven Sotiropolous- Baseball

Charlie Harris- Baseball

Matt Weaver- Baseball

Megan Holl- Softball

Nathan Sterling- Track

Jessica McCaskill- Track

Hadiya Harris- Track

Jasmine Gatlin- Track

2nd Team

Ty Skaer- Tennis

Scott Spitze- Tennis

Siobhan Steppe- Soccer

Kayla Delgado- Soccer

Alex Taylor- Volleyball

Marquis Kilburn- Volleyball

Seth Procasky- Volleyball

Jason Striegel- Baseball

Kenny May- Baseball

Aaron Krummrich-Baseball

Jill Boeschen- Softball

Kayla Fields- Softball

Charles Davis- Track

Daryl Rice- Track

Patrick Wallace- Track

Josh Gates- Track

Kip Kuldell- Track

Chante Mosby- Track

1st Team

                   Marissa Delgado- Soccer                                                                           

   Asia Cochran- Track

   Ben Thomas- Volleyball                                                                                               Aniecia Brewster- Track

Bradley Buchanan- Volleyball

Kenny May-Baseball (1st and 2nd Team)

Derek Steiner- Baseball

Ali Trickey- Softball

Kayla Wade- Softball

Brittni Chapman- Softball

Maria Effinger- Track

Jessica McCaskill- Track

Chante Mosby- Track

  

Winter 2009-10

  

Winter 2009-10 All Conference Awards

First Team

Jonathan Rheinheimer-Bowling

Charliesha Westbrook- Basketball

Jessica Kowalski-Bowling

Oshea Smith-Traylor- Wrestling

Tyler Bennett- Bowling

Second Team

 Brandon Rice- Bowling

Josh Loesche- Bowling

Taylor Hunter- Wrestling

Clarence Goldthree- Basketball

Thomas Poston- Basketball

Third Team

Sean Pettiford- Basketball

Antonio Smith- Wrestling

Chris Chandler- Wrestling

Nicole Cron- Bowling

Ryan Cassady- Bowling

Courtney Brown- Bowling

  

  

  

Fall 2009

1st Team

Maria Effinger- Cross Country

Mackenzie Otten- Cross Country

Miranda Lidisky- Girls Golf

Kristi Tschudin- Girls Golf

Lauren Bradley- Girls Tennis

Miranda Lopez- Girls Tennis

Michelle Gass- Girls Tennis

Warren Herring- Football

Cole Collins- Football

Brandon Leveling- Boys Soccer

Travis Hoguet- Boys Soccer

2nd Team

Kip Kuldell- Cross Country

Sarah Collins- Cross Country

Kate Dauphin- Girls Golf

Hilary Surmeier- Girls Volleyball

Taylor Boyer- Girls Volleyball

Ali Hormberg- Girls Tennis

Chloe Howenstein- Girls Tennis

Allison Harres- Girls Tennis

Patrick Wallace- Football

John Spengler- Football

Chris Broadway- Football

Darnell Stevenson- Football

Ryan Herring- Football

Josh Schwarz- Boys Soccer

Travis Terrell- Boys Soccer

3rd Team

Keanna McIntyre- Cross Country

Hannah Inyart- Cross Country

Alex Davis- Cross Country

Ben Thomas- Cross Country

Joe Cheatham- Cross Country

Alec Jackson- Cross Country

Kayla Wade- Girls Golf

Ian Remelius- Boys Golf

Kevin Ward- Boys Golf

Haylee Artinger- Girls Volleyball

Lena Koch- Girls Tennis

Ryan Herring- Football

Brandon Rice- Football

Matt Blacharczyk- Football

Taylor Johnston- Soccer

 

2008-09 School Year





Copyright © 2018 AMBdigital